Labirynt Historii: Zwierciadło Świata – Opowieść o mocy teatru

Labirynt Historii: Zwierciadło Świata – Opowieść o mocy teatru
W dniach 21-27 listopada 2022 r. wspólnie z Fundacją Nomina Rosae MCK Sokół zaprasza na niezwykłą edukacyjną i artystyczną wędrówkę w LABIRYNCIE HISTORII, podczas której będzie można usłyszeć opowiadania o historiach teatru, ukazujących, jak przez stulecia był on wyjątkowym medium, tworzącym i propagującym kulturę, dającym rozrywkę, rozwijającym, ale też szokującym i konfrontującym z prawdą.

Unikatowy program LABIRYNT HISTORII realizowany od 17 lat w Nowym Sączu ma na celu pogłębianie wiedzy, rozwijanie kompetencji kulturowych, uwrażliwienie na znaczenie dziedzictwa oraz wspieranie rozwoju młodzieży jako samodzielnych, aktywnych obywateli. Co roku poruszamy inne ciekawe zagadnienia z historii i kultury. 17. edycja „Zwierciadło świata – opowieści o mocy teatru” skupiać się będzie na ogromnym kulturowym dorobku, który jako cywilizacja zawdzięczamy teatrowi. Niemal od swoich początków, wywodząc się z praktyk kultowych, teatr stał się zwierciadłem, w którym mogła przeglądać się współczesność, przestrzenią, w której następowało oczyszczenie i konfrontacja z własną naturą. Jednocześnie teatr był też miejscem, które pozwalało oderwać się od ciężaru codzienności.

W ramach 17. LABIRYNTU HISTORII odbędą się wykłady z historii teatru, wspólna konferencja uczniów i nauczycieli, panel dyskusyjny „Przyszłość Teatru”, warsztat dotyczący znaczenia gestu, ruchu i choreografii w teatrze prowadzony przez Maję Zawadę z Teatru Tańca „Terpsychora” oraz unikatowa prezentacja, stanowiąca połączenie formy wykładowej z działaniami performatywnymi w wykonaniu artysty i historyka dr Fabio lo Piparo z Mediolanu. Wydarzeniom labiryntowym towarzyszyć będzie wystawa „Teatr Kostiumów” w Galerii SOKÓŁ z eksponatami pochodzącymi z Atelier Nomina Rosae a całość zakończymy spektaklem „Dziady. Non fiction” Teatru Odwróconego w reżyserii Szymona Budzyka.


Andrzej Gulewicz MTV 24
Źródło: MCK „Sokół” Nowy Sącz
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica