Łabowa: Żołnierska grochówka, mecz oldbojów & zabawa.

Łabowa: Żołnierska grochówka, mecz oldbojów & zabawa.
     25 września (niedziela) przy pogodnym niebie odbyła się kolejna „Jesień Łabowska, która przyciągnęła władze Gminy Łabowa, w tym wójta Marka Janczaka, a także mieszkańców bliższych i dalszych miejscowości. 

     Imprezę otworzył mecz piłkarski oldbojów (Rada Gminy kontra reszta), rozegrany na odnowionym boisku szkolnym. Po południu rozpoczęły się atrakcje na łabowskim rynku. Gwiazdą była niewątpliwie country popowa grupa Gang Marcela w składzie: Barbara Trojan (śpiew, skrzypce), Marcel Trojan (śpiew, gitara), Jan Maliński (gitara, saksofon). Zespół przypomniał największe swoje przeboje, w tym „Zaświeciła moja gwiazda”, „Mężczyzna i łzy”, „Ojciec żył, tak jak chciał”.
     Dużym zainteresowaniem – zwłaszcza chłopców - cieszyły się militaria przywiezione przez grupę rekonstrukcji historycznej 1 Pułku Strzelców Podhalańskich z Nowego Sącza. Przy okazji goście częstowali wszystkich żołnierską grochówką.
     Podczas imprezy Gminna Biblioteka Publiczna przeprowadziła Loterię Fantową, z której dochód przeznaczony został na zakup książek dla dzieci. Była też wystawa starych zdjęć, przedstawiających ludzi i miejsca, których już nie ma. 

(a Gul) fot. aut.
 
Autor: Webmaster

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica