Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Konkurs Sztuki Słowa Żywego i Pisanego

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Konkurs Sztuki Słowa Żywego i  Pisanego
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza dzieci i młodzież z Małopolski do udziału w Konkursie Sztuki Słowa Żywego i Pisanego "... od serca człowieka ku Nieskończonemu", organizowanym w ramach obchodów 100-lecia urodzin Św. Jana Pawła II.

Rok 2020, ogłoszony przez Sejm i Senat RP Rokiem Świętego Jana Pawła II, stanowi wyzwanie, jak pokazać dziedzictwo Ojca Świętego, tak by trafić do różnych środowisk i ludzi w każdym wieku, a szczególnie do osób młodych, które w czasie swojego życia i papieskiej posługi były mu tak bliskie. Dla dzisiejszych nastolatków, a nawet kilkulatków, papież Polak także może być interesującą postacią; należy tylko zacząć poznawać Jego życie i dokonania, a przy okazji też Jego literacką twórczość.

Mamy nadzieję, iż dla uczestników konkursu poznawanie tej twórczości poetyckiej oraz artystyczne zmierzenie się z jej sceniczną interpretacją, stanie się podobnie jak dla Papieża jedną z wielu dróg zgłębiania i podejmowania prób rozwikłania boskiej i ludzkiej tajemnicy.

Konkurs przeprowadzony zostanie w formie trzech turniejów: poetyckiego, recytatorskiego i poezji śpiewanej, a towarzyszyć mu będą tematyczne warsztaty. Konkurs zakończy uroczysty koncert laureatów z udziałem zaproszonych gości.

Termin przesyłania zgłoszeń upływa 25 września 2020 roku.
Szczegóły na stronie organizatora: www.mcksokol.pl.


Andrzej Gulewicz MTV 24
Źródło: MCK Sokół w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica