Muzyczne show z sądeczanami: Kasią Stanek & El Saffron.

Muzyczne show z sądeczanami: Kasią Stanek & El Saffron.
W 6. finale muzycznego telewizyjnego show „Must be the music” wystąpił zespół „El Saffron”. Natomiast w półfinale programu „Voice of Poland” zaprezentowała się sądecka wokalistka, Kasia Stanek. Chociaż żadne z nich nie wygrało głównych nagród, to artyści godnie reprezentowali Sądecczyznę. Pokazali, że w regionie można odkryć wiele muzycznych talentów.

„El Saffron” tworzą siostry Szafrańskie: Izabela (wokal), Laura (wokal, i altowiolistka) i Gabriela (wokal, skrzypaczka) z Lipnicy Wielkiej. Grupę wspierają muzycy Radosław Kuliś (perkusja) i Artur Kmiecik (gitara), zainspirowany muzyką Wschodu. Grający muzykę sefardyjską i hiszpańską zespół wykonał utwór Yasmin Levy, izraelskiej piosenkarki. W finale wystąpił obok Anety Rzewnickiej, Joli Tubielewicz, „Be .my”, „Pory wiatru” i ShataQs – zwycięzcy ostatniej edycji.
     Natomiast 20 - letniej wokalistce Kasi Stanek, chociaż zachwyca publiczność swoim głosem nie udało się wejść do finału „Voice of Poland”. W półfinale rywalizowała z Mateuszem Ziółko. Wykonała hit Madonny "Vogue", a nastepnie w duecie ze swoim rywalem - Mamona zespołu Republika. – „Kasia ma ogień i odwagę śpiewać same szybkie numery, w takim tempie, które nie jest w Polsce popularne. A żeby to umieć zaśpiewać to trzeba mieć w sobie ogień a Kaśka go ma. – twierdzi Maria Sadowski. Jednak to Mateusz dostał od trenerki 55 punktów, Kasia - 45. W głosowaniu widzów również on zdobył przewagę. Tym samym pokonał sądeczankę i wszedł do Wielkiego Finału, który już jutro (30 listopada) w TVP2 o godz. 20.

Małgorzata Kareńska fot. Screen & facebook „El Saffron”


Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: własne, Must be the music, Voice of Poland

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica