Muzyka zaklęta w drewnie. Orkiestra Świętego Mikołaja w Zagrodzie Maziarskiej w Łosiu

Muzyka zaklęta w drewnie. Orkiestra Świętego Mikołaja w Zagrodzie Maziarskiej w Łosiu
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zaprasza w piątek 6 sierpnia do Zagrody Maziarskiej w Łosiu na koncert zespołu Orkiestra Świętego Mikołaja w ramach 15. edycji Festiwalu na Szlaku Architektury Drewnianej ''Muzyka zaklęta w drewnie''. Początek o godz. 18

Zespół zagra 6 sierpnia (piątek) plenerowy koncert w Zagrodzie Maziarskiej w Łosiu. Zagroda jest przykładem zabudowy drewnianej typowej dla Łosia w czasach przed masowym uprawianiem maziarstwa. Obecnie budynki stanowią oddział Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, a w chałupie i stajni urządzona jest ekspozycja poświęcona kulturze łemkowskiej i łosiańskiemu maziarstwu.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Zespół Orkiestra Świętego Mikołaja nie mieści się w ramach gatunków i stylów muzycznych. Od lat prezentuje nieprzebrane bogactwo kultury tradycyjnej, tworząc muzykę nowoczesną, muzykę umykającą wszelkim kwalifikacjom. Przygoda orkiestry z tradycją zaczęła się od muzyki łemkowskiej w latach 80-tych. Polifoniczna, dzika, egzotyczna pod względem harmonii i rytmu, i co nie było bez znaczenia tajemnicza i wówczas poza obiegiem. Mimo wielu lat poszukiwań Mikołaje pozostali wierni łemkowskim inspiracjom.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica