Nowoczesna metoda leczenia urazów stawów w szpitalu.

Nowoczesna metoda leczenia urazów stawów w szpitalu.
Publiczny Szpital im. dra Józefa Dietla w Krynicy - Zdroju wprowadził nowoczesną metodę leczenia urazów stawów,  która skraca czas leczenia. 
 
Nowa metoda polega na leczeniu ubytków chrzęstno - kostnych w stawie kolanowym i skokowym. - Wypełniamy je materiałem, na podłożu którego rozwija się chrząstka stawowa. Dodatkowo stosujemy czynniki wzrostu pobierane z krwi pacjenta. - wyjaśnia Jacek Ślipek, zastępca ordynatora Chirurgii Urazowo - Ortopedycznej. - Stosujemy to u pacjentów ze zmianami zwyrodnieniowymi, jak też tych, u których w przeszłości doszło do pourazowych ubytków chrząstki lub kości. Chorzy trafiają do szpitala planowo lub bezpośrednio po urazach stawów. Po wstępnej diagnostyce są kwalifikowani do artroskopii, a następnie do wykonania przeszczepu chrząstki. Pacjent dochodzi do sprawności po 3 - 4 tygodniach, a nie - jak dotychczas - po około dwóch miesiącach”.
    Planowane jest, że w ciągu tygodnia będzie wykonywanych 4-5 zabiegów. Jeden - kosztuje kilka tysięcy złotych, ale jest refundowany przez NFZ. - „Chcemy oferować jak najlepszy produkt dla naszego pacjenta" – tłumaczy dyrektor lecznicy Sławomir Kmak. - „Jeżeli chory może otrzymać od nas lepszą usługę medyczną w ramach kontraktu z NFZ, to u nas ją otrzyma. Zbudowaliśmy odpowiednią markę na rynku medycznym i chcemy ją utrzymać. W naszym szpitalu leczą sie pacjenci nie tylko z okolicznych miejscowości, ale też z Gródka nad Dunajcem, Chełmca, Korzennej czy Starego Sącza"

Małgorzata Karenska
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica