Nowy rozkład jazdy - więcej pociągów.

Nowy rozkład jazdy - więcej pociągów.
 
W niedzielę, 11 grudnia na tory wyjechały pociągi zgodnie z ogłoszonym nowym rozkładem jazdy. Na trasie Tarnów - Nowy Sącz – Krynica składy jeżdżą pod szyldem wojewódzkiej spółki
 
Województwo Małopolskie – organizator przewozów kolejowych w regionie - podpisało umowy z Kolejami Małopolskimi i Przewozami Regionalnymi na nowy rozkład jazdy 2016/2017. Ta oferta - to wiele dobrych informacji dla pasażerów. Na małopolskie tory wyjadą w aż 323 pociągi, tj. o 37 więcej niż obecnie, a o 13,5 mln zł zostało zwiększone dofinansowanie do przewozów kolejowych.
    Między innymi na trasie Tarnów - Nowy Sącz – Krynica pociągi będą jeździć pod szyldem wojewódzkiej spółki.
Województwo zawarło z Kolejami Małopolskimi umowę na obsługę linii aż na 10 lat. Pozwoli to rozpocząć w I kwartale przyszłego roku budowę zaplecza technicznego do obsługi pociągów Kolei Małopolskich, a także innych przewoźników obsługujących połączenia na terenie województwa. Po zakończeniu inwestycji (planowane na czerwiec 2018) zakłada się jej przedłużenie o kolejne 5 lat. Także umowa z małopolskim oddziałem Przewozów Regionalnych zawarta jest na dłuższy niż dotychczas okres – 3 lat.
 
(MK).

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Województwo Małopolskie.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica