Nowy Sacz. Policjanci zabezpieczą zabawę sylwestrową.

Nowy Sacz. Policjanci zabezpieczą zabawę sylwestrową.
Podczas sylwestrowej zabawy na sądeckim Rynku bezpieczeństwa bawiących się osób będą pilnować umundurowani policjanci. Służbę pełnić będą również funkcjonariusze operacyjni, w cywilnych ubraniach, poruszający się nieoznakowanymi pojazdami.
 
Podczas Sylwestra głównym celem działania policji jest ochrona życia i zdrowia oraz mienia bawiących się na Rynku osób, a także zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. - "W tę noc wiele osób opuści swoje domy i mieszkania, z czego korzystać mogą przestępcy próbując włamać się do opuszczonych lokali, placówek handlowych i samochodów. – mowi mł. asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - "Część osób, z uwagi na wypity alkohol, może prowokować bójki, dopuścić się rozboju czy innych przestępstw".
    Nad bezpieczeństwem czuwać będą nie tylko umundurowani policjanci, ale również operacyjni, w cywilnych ubraniach, poruszający się nieoznakowanymi pojazdami. - W sylwestrową noc sądecka policja angażuje do służby znacznie więcej funkcjonariuszy niż zazwyczaj, także po zakończeniu imprezy w Rynku, w tym również na terenie powiatu. – dodaje Oficer Prasowy - Rolą policjantów będzie także udrażnianie ruchu oraz interweniowanie wobec kierowców i osób, które swoim zachowaniem stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych.
    Przypominany. 1 stycznia 2017 roku w godz. 8.00-22.00 będzie obowiązywać ograniczenie ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 t.

( MK).

 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KM Policji Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica