Nowy Sącz. Remont dworca PKS. Prace nie obejmą budynku.

Nowy Sącz. Remont dworca PKS. Prace nie obejmą budynku.
Trwa remont Dworca Autobusowego MDA w Nowym Sączu przy Placu Dąbrowskiego. Do jesieni 2018 powstaną nowy plac manewrowy i stanowiska odpraw z wiatami. Jednak nie wiadomo kiedy Małopolskie Dworce Autobusowe S.A. zrealizują projekt nowego budynku dworca.

Prace remontowe nowosądeckiego dworca autobusowego zlokalizowanego przy Placu Dąbrowskiego rozpoczęły się we wrześniu 2017 roku. W pierwszym etapie, na przełomie października i listopada, wykonano nawierzchnię placu manewrowego.
    Drugi etap prac obejmuje wykonanie stanowisk odpraw, wiat przystankowych oraz remont ul. Staszica, wraz z chodnikiem. Ostatni etapie obejmie m.in. remont ul. Plac Dąbrowskiego i chodników. Odjazdy autobusów odbywać się będą w całości na nowych stanowiskach odpraw, zgodnie z docelową organizacją ruchu Dworca.
Podczas remontu nie zmieniła się lokalizacja kas, poczekalni, toalet oraz ciągów komunikacyjnych prowadzących do stanowisk odpraw i budynku dworca.
    Natomiast budynek dworca autobusowego, powstały pod koniec lat 50. XX wieku na razie nie zostanie zastąpiony przez nowoczesny, futurystyczny obiekt.

(MK) fot. wizualizacja
Autor: Małogrzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica