Nowy Sącz. W komendzie polała się krew.

Nowy Sącz. W komendzie polała się krew.
W Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu odbyła się (23 listopada) akcja oddawania krwi. Dzięki 26 osobom, ktore w niej uczestniczyły uzyskano 12 litrów tego bezcennego leku.
 
Życiodajnym płynem podzielili się chętni, którzy uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Nasza krew nasza Ojczyzna” - Dzięki 26 osobom, które podzieliły się bezcennym darem ratującym życie, do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przekazano 11,7 litrów krwi. Trafi ona do chorych i potrzebujących ze szpitali oraz klinik naszego regionu. – mowi asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu - Wszystkim, którzy oddali krew należą się słowa podziękowania i uznania za to, że poprzez udział w akcji, przyczynili się do ratowania życia drugiemu człowiekowi.  
   W kolejce do pobrania krwi ustawili się funkcjonariusze Policji oraz pracownicy cywilni sądeckiej jednostki, a także funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, Straży Miejskiej i Zakładu Karnego, studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach oraz osoby prywatne.
  „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” to kolejna edycja akcji honorowego oddawania krwi przez służby mundurowe, organizowana przez Straż Graniczną od 23 października do 15 grudnia dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.

(MK) fot. KM Policji NS. 


 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica