Nowy Sącz. Zapaliły się pomieszczenia magazynowe „Realu”.

Nowy Sącz. Zapaliły się pomieszczenia magazynowe "Realu".
Około wpół do jedenastej, 24 kwietnia Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza w Nowym Sączu odebrała sygnał o pożarze  w Centrum Handlowym przy ulicy Gorzkowskiej. Zapaliły się pomieszczenia magazynowo - gospodarcze zaplecza i dach hipermarketu „Real”. Przed przyjazdem strażaków ewakuowano pracowników oraz około 200 klientów. Nikt nie ucierpiał.

Pożar objął dwa pomieszczenia, - jedno w którym znajdował się agregat prądotwórczy oraz pobliskie z przepompownię. Rozprzestrzeniał się na dach budynku (konstrukcja stalowa, pokryta blachą, ocieplona 20 cm warstwą styropianu pokrytą papą). Ogień strawił m.in. poszycie dachu i urządzenie oddymiające na nim zainstalowane oraz tunele wentylacyjne pomieszczenia agregatu prądotwórczego. Przyczyna pożaru jest nieustalona, jednak wszystko wskazuje, że była to usterka techniczna.
   Teren akcji zabezpieczały dwa radiowozy Policji. Natomiast jednostki OSP pomagały m.in. w prowadzeniu ewakuacji mienia z magazynów. Działania ratowniczo – gaśnicze trwały godzinę i czterdzieści minut. Na miejsce przybyli przedstawiciele nadzoru budowlanego.
 
(MK) foto. JRG Nowy Sącz.
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: JRG Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica