Otwarto Park Sportowo - Rekreacyjny na Czarnym Potoku

Otwarto Park Sportowo - Rekreacyjny na Czarnym Potoku
Burmistrz oficjalnie otworzył (27 kwietnia) Park Sportowo Rekreacyjny na Czarnym Potoku, którego budowę zakończono w grudniu ubiegłego roku.  Następnie w skateparku odbyły się zawody „Dzban Jam”, w konkurencjach - deskorolka, rolka oraz wyczynowy rower. 
 
- Był tutaj ugór, zarastający samoistnie chwastami, zabudowany chaotycznie. Czarny Potok jest największym osiedlem Krynicy, dlatego mieszkańcy powinni mieć zaplecze do wypoczynku. Podjęliśmy więc decyzję, aby teren zagospodarować. Prace budowlane rozpoczęły się w maju ubiegłego roku. W ramach inwestycji powstały: boiska sportowe, miasteczko rowerowe, skatepark, plac zabaw, ścieżki piesze i rowerowe. Wszystkie urządzenia są atestowane i bezpieczne. Ponadto posadzonych zostało 35 gatunków nowych drzew i krzewów, w sumie ponad tysiąc roślin. Długość parku to ok. 1km. - wyjaśnił burmistrz Dariusz Reśko. - „Chcemy, żeby ten park służył mieszkańcom i turystom cały rok. W sezonie zimowym ścieżki rowerowe i spacerowe mogą być wykorzystane do narciarstwa biegowego, boiska - na sztuczne lodowisko, które odciąży MOSiR".
     Na pytanie, czego brakuje, włodarz uzdrowiska odpowiedział, że innej nawierzchni np. z kostki brukowej (obecnie jest żwir). Za mało jest również budynków sanitarnych (jest jeden ok. 500 m od skateparku). Koszt inwestycji wyniósł 2 ml. 700 tyś, z tego dotacja unijna - 75 proc. (czyli 2.mln. 200 tyś). Park Sportowo - Rekreacyjny powstał dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej, w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
 
(MK) fot. aut. 

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica