Pod patronatem MTV24.TV : Konferencja „Piękna, bo szczęśliwa” – Agnieszka Świst-Kamińska i Ilona Adamska

Pod patronatem MTV24.TV  : Konferencja "Piękna, bo szczęśliwa" – Agnieszka Świst-Kamińska i Ilona Adamska
Pod patronatem MTV24.TV

O tym, że kluczem do sukcesu w walce z chorobą nowotworową jest pozytywne nastawienie, optymizm i wiara w zwycięstwo, przekonywały w poniedziałek organizatorki konferencji „Piękna, bo szczęśliwa” – Agnieszka Świst-Kamińska i Ilona Adamska, a także zaproszeni goście, wśród których pojawiła się m.in. Otylia Jędrzejczak i Emilia Raszyńska-Czerkawska.


Podczas spotkania zorganizowanego w Hotelu Nadmorski w Gdyni spotkało się ponad 130 kobiet, wśród których sporą część stanowiły członkinie Stowarzyszenia Amazonek Gdyńskich. Wyjątkowy event oficjalnie rozpoczęła Katarzyna Gruszecka Spychała – wiceprezydent Miasta Gdyni ds. gospodarki. Odczytany został również oficjalny list, który do organizatorów i wszystkich gości wystosował poseł na Sejm RP Ryszard Kalisz.

Pisał: „Cieszę się z waszej inicjatywy. Sprzyja ona drugiemu człowiekowi. W obliczu choroby ta pomoc jest szczególnie potrzebna. Organizując takie spotkania, dajecie Panie przykład niezłomności charakteru, zanosząc uśmiech oraz radość setkom kobiet, które potrzebują wsparcia, szczególnie w pierwszym okresie choroby”.

Jako pierwsza prelekcje rozpoczęła Ania Lasota, przedstawicielka marki MARY KAY, która ma za sobą chorobę nowotworową i która wygrała walkę z rakiem. Opowiadała o zmaganiach z chorobą oraz o roli, jaką odgrywa pozytywne nastawienie. – Często staramy się zaspokajać potrzeby wszystkich wokół, zapominając o sobie. Pozwólmy sobie na odrobinę egoizmu i pokochajmy siebie. Dzięki temu będziemy mogły docenić te najmniejsze rzeczy, takie jak uśmiech i życzliwość innych – mówiła.

O uśmiechu i pozytywnym nastawianiu do życia – także w trakcie choroby – opowiedziała również Ilona Adamska, redaktor naczelna magazynu Imperium Kobiet oraz współorganizatorka spotkania. Według niej optymizm, wiara i dobra energia to klucz do sukcesu w każdej dziedzinie życia.

Druga część konferencji poświęcona była wpływowi żywienia na proces dochodzenia do zdrowia. Prezentacja na ten temat została przygotowana przez Emilię Raszyńską-Czerkawską, która na co dzień jest trenerem zdrowia i żywienia.

Gościem specjalnym spotkania była Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska w pływaniu, która w inspirującej opowieści o trudnych początkach swojej kariery przekonywała, że każda porażka jest tylko przystankiem na drodze do sukcesu. Jej wypowiedziom nieustannie towarzyszyły salwy śmiechu i gromkie brawa publiczności. - Jesteście dla mnie żywymi dowodami na niezłomność ludzkiego charakteru, dlatego chciałabym dodać wam dzisiaj jeszcze więcej pozytywnej energii i siły do walki. Pamiętajcie, że siła tkwi w nas samych i ze wszystkim jesteśmy w stanie sobie poradzić. Musimy tylko uwierzyć. Zawsze miałam głowę pełną marzeń, ale spełniają się tylko wtedy, gdy przekształcimy je w cele – przekonywała.

Kolejną prelegentką poniedziałkowego spotkania była Agnieszka Świst-Kamińska. Jako znany i ceniony style coach oraz coolhunter opowiadała o tym, że bardzo często wystarczy zmienić ubranie, by być inaczej postrzeganą. Mówiła o znaczeniu kolorów, a także podkreślała, że realizacja założonych celów wizerunkowych w przypadku Amazonek opiera się na ścisłej współpracy z dietetykami i psychologami.

Prelekcje zakończyła Barbara Twardawa z marki REPECHAGE, która opowiedziała o pielęgnacji gabinetowej i domowej skór dotkniętych chemio i radio terapią. Marka oparła się na międzynarodowych badaniach osób cierpiących na nowotwór i wpływie kosmetyków Repechage na ich skórę. Badania wykazały dobroczynne działanie alg (na których bazują składy kosmetyków marki) na chorobowo dotkniętą skórę twarzy i ciała.

Wisienką na torcie poniedziałkowego spotkania była aukcja charytatywna, podczas której licytowano obrazy pochodzące z internetowej galerii sztuki BE-ART exclusive oraz akt autorstwa Joanny Sarapaty. Zlicytowano również specjalnie zaprojektowaną na tę okazję koszulkę projektu Sylwii Majdan oraz piękny płaszcz od marki Potis&Verso. Zaciętą licytację poprowadził Ryszard Rembiszewski, a kwota prawie 3000 złotych została przekazana na rzecz Stowarzyszenia Amazonek Gdyńskich.

- Stowarzyszenie Amazonek Gdyńskich działa już od osiemnastu lat i zrzesza blisko 210 członkiń. Problem raka jest wciąż otwarty i musimy pamiętać, że w równym stopniu dotyczy także mężczyzn, więc namawiajmy ich na badania. Nasze stowarzyszenie pomaga kobietom zdiagnozowanym, tym, które są obciążone czynnikami ryzyka, a także takim, które przeszły już zabiegi operacyjne. Nasza dewiza jest prosta – pomagając innym, pomagamy sobie – powiedziała Łucja Mikołajczyk, prezes Stowarzyszenia Amazonek Gdyńskich.

Opracował : Music Media Press dla MTV24.TV

Music Media Press i MTV24.TV zapraszają widzów na "MUZYCZNĄ ZIMĘ MTV24.TV 2015"
Styczeń-marzec 2015 - koncerty, spotkania z gwiazdami, kawiarenka z gorącą herbatą , spotkania z ciekawymi autorami , finał plebiscytu "Najpopularniejsi 2014" i "Złote Smoki Przedsiębiorczosci 2015"
dyskoteki - koncerty - konkursy z nagrodami , wieczorki przy muzyce z list przebojów MTV24.TV
W 2015 roku spotykamy się pod hasłem akcji "BEZPIECZNY BO ,WIDOCZNY" - KRYNICA ZDRÓJ ZAPRASZA
WIDZÓW MTV24.TV ( Wypoczynek przez cały rok )

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica