Podsumowanie warsztatów kreatywnych dot. inwestycji dworcowej w Sterkowcu

Podsumowanie warsztatów kreatywnych dot. inwestycji dworcowej w Sterkowcu
Wczoraj odbyły się warsztaty kreatywne dotyczące planowanej modernizacji dworca w Sterkowcu. W spotkaniu zorganizowanym przez PKP S.A. wzięli udział mieszkańcy, społecznicy, przedstawiciele Urzędu Gminy Brzesko i organizacji pozarządowych. Każdy z obecnych miał szansę przedstawić swoje oczekiwania względem planowanej inwestycji.

Uczestnicy warsztatów zapoznali się z zakresem planowanego przez PKP S.A. przedsięwzięcia i zakładanymi terminami jego realizacji. Następnie wzięli udział w badaniu preferencji i wstępnej dyskusji z przedstawicielami kolejowej spółki. Podczas warsztatów uczestnicy pracowali w grupach, w których dyskutowali m.in. o najważniejszych z ich punktu widzenia funkcjonalnościach na dworcu.

Osoby uczestniczące w warsztatach zwracały uwagę na potrzebę stworzenia większej liczby miejsc parkingowych przed budynkiem dworca. Proponowano również, aby na dworcu pojawił się punkt pocztowy i mała gastronomia.

- Wprawdzie sam obiekt, jak i wieś są niewielkie, jednak ruch w tym regionie generują także okoliczne miejscowości i turyści. Cieszy nas, że w warsztatach wzięli udział przedstawiciele różnych grup społecznych. Dzięki temu udało się poznać oczekiwania mieszkańców w sprawie przyszłości stacji Sterkowiec – powiedział Paweł Wróblewski, moderator warsztatów z PKP SA.

Na zakończenie spotkania każda grupa przedstawiła efekty swojej pracy, co pozwoliło zestawić i ocenić poszczególne pomysły. Wczorajsze warsztaty nie kończą procesu konsultowania. Ich uczestnicy otrzymają wkrótce dostęp do specjalnej grupy na portalu społecznościowym, gdzie uzyskają bieżące informacje o postępach w projekcie, będą mogli zadawać pytania oraz przesyłać swoje spostrzeżenia
i uwagi.

Inwestycja jest kwalifikowana do realizacji w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura  i Środowisko.


MTV 24
Źródło : Wydział Prasowy Biuro Komunikacji i Promocji  Polskie Koleje Państwowe S.A.


 
Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica