Pomóżmy rodzinie Gruców zbudować dom.

Pomóżmy rodzinie Gruców zbudować dom.
40. letnia Kinga Gruca z Berestu w ubiegłym roku straciła męża. Mężczyzna zginął rażony piorunem. Wdowa wraz z czterema małymi córkami mieszka w drewnianym XIX wiecznym budynku. Istnieje szansa, że jeszcze w tym roku rodzina zamieszka w nowym domu.

Kinga Gruca z córkami mieszka w starym domu bez fundamentów. Do zamieszkania nadaje się w nim jedynie pokoik z kuchenką. Pomocy rodzinie podjęła się Fundacja Renovo z Nowego Sącza. Po raz pierwszy wybuduje dom od podstaw. Do tego potrzebne są pieniądze, materiały i ręce do pracy. – „Fundacja prowadzi zbiórkę materiałów budowlanych oraz poszukuje osób chcących pomóc. - mówi Łukasz Ziemnik, wiceprezes Renovo – „Mamy już kilka osób, które zdeklarowały pomoc. Są to elektrycy, hydraulicy i firmy murarskie. Otrzymaliśmy też oferty przekazania materiałów budowlanych. Liczymy, że pierwsze prace ruszą na wiosnę”.
    Gmina Krynica – Zdrój wzięła na siebie pomoc w uzyskaniu warunków zabudowy. Za darmo pozyskała projekt nowego domu od firmy Archon. Rodzina została objęta opieką Ośrodka Pomocy Społecznej. Podczas ferii dziewczynki mają zapewnioną naukę jazdy na nartach.
    Gmina Krynica Zdrój oraz Fundacja Renovo zwracają się o pomoc do osób, które mogą wesprzeć akcję swoją pracą, materiałami bądź finansowo, wpłacając pieniądze na budowę domu dla rodziny Gruców na konto: Bank Millennium SA. 93 1160 2202 0000 0002 3195 1156. Według kosztorysu postawienia budynku wyniesie około 163 tys. zł.
   Więcej informacji, jak można pomóc rodzinie Gruców fundacjarenovo@gmail.com Łukasz Koczenasz 502 234 299, Łukasz Ziemnik 608 259 797 oraz na stronie www.fundacjarenovo.pl

Małgorzata Kareńska fot. UM

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica