Premiera filmu "Kwarantanna Gdańskiej Starówki"

Premiera filmu "Kwarantanna Gdańskiej Starówki"
15 września 2020r.odbyła się Premiera filmu pt.: „Kwarantanna Gdańskiej Starówki”. Producentem jest Fundacja "Transgressive Art". Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miasta Gdańska.

„Kwarantanna Gdańskiej Starówki” to animowany film o przygodach dwóch Kaszubów zwiedzających Starówkę Gdańską, z kabaretowymi przebojami Jarosława Janiszewskiego i Jarosława Ziętka.

Scenariusz powstał na podstawie powieści Aleksandra Majkowskiego pt. „Życie i przygody Remusa”. W realizacji filmu, uczestniczyli również: Karolina Misztal – zdjęcia, Paweł Paulus Mazur – rysownik/scenograf, Marek Wojtasik autor scenariusza/kierownik artystyczny projektu, Robert Suszko - kamera/animacja/montaż i aktor scen Trójmiasta Andrzej Grzegorz Żak.

Film o szerokim kontekście kulturowym i społecznym, który uczy że można żyć rozumnie i sprawiedliwie mimo przeciwności losu można obejrzeć na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=2gOZvtyd4b8&t=185s , facebooku, czy stronie internetowej: https://transgressiveart.pl/aktualnosci/.

Jednocześnie ogłoszony jest konkurs z nagrodami na najciekawszą recenzję, odnoszącą się również do historii i tradycji Ziemi Gdańskiej. Krótkie recenzje można zamieszczać na youtube, na facebooku, lub przesłać na adres: transgressiveart@.wp.pl


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Fundacja 'Transgressive Art"
            Paweł Paulus Mazur
            Marek Wojtasik
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica