Prewencyjnie – policjanci na stokach narciarskich

Prewencyjnie – policjanci na stokach narciarskich
Na stokach w Krynicy - Zdroju i Wierchomli pełnią służbę policyjni narciarze z sądeckiej komendy. Patrole mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i zapobieganie kradzieżom, szczególnie sprzętu narciarskiego.
 
Policjanci na stokach przeciwdziałają występowaniu wszelkiego rodzaju przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu narciarzy (m.in. bójkom, pobiciom), zapobiegają kradzieżom, szczególnie sprzętu narciarskiego. - Policjanci będą wyciągać konsekwencje wobec osób jeżdżących na nartach w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających, ponieważ takie osoby stwarzają realne zagrożenie dla innych użytkowników stoku. – mówi mł. asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu - Za takie przewinienie ustawodawca przewidział karę grzywny (zgodnie z treścią art. 24 kodeksu wykroczeń od 20 zł do 5 tys. zł).
     Funkcjonariusze zwracają uwagę na osoby łamiące zasady bezpieczeństwa, regulamin stoku lub nie jeżdżą w kasku ochronnym. Policjanci współpracują z ratownikami GOPR-u, wspomagają ich działania w górach, udzielają pomocy uczestnikom nieszczęśliwych wypadków. Patrole potrwają do Sylwestra, następnie zostaną wznowione w okresie zimowych ferii.
    W przypadku  łamania prawa czy wystąpienia wydarzenia nadzwyczajnego, należy kontaktować się z Policją pod nr tel. 997 lub z ratownikami GOPR pod nr tel. 985.

(MK)Zdjęcia: Komisariat Policji w Krynicy-Zdroju
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KM Policji Nowy Sacz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica