Rewelacyjne miejsce Macieja Bydlińskiego!

Rewelacyjne miejsce Macieja Bydlińskiego!
fot. Andrzej Lesiewski
  • Maciej Bydliński (AZS AWF Katowice) zajął w piątek (23. stycznia) 12. miejsce podczas Pucharu Świata w super kombinacji w austriackim Kitzbuhel. Jest to jedno z największych osiągnięć w karierze polskiego alpejczyka, który od trzech sezonów jest wspierany przez TAURON Bachleda Ski.

    Super kombinacja w Kitzbuehel, składająca się z jednego przejazdu super giganta oraz jednego slalomu, była drugimi zawodami Pucharu Świata w tym sezonie, w których punktował zawodnik ze Szczyrku. Pierwszy sukces zanotował kilka dni temu, również w super kombinacji. Zajął wtedy 27. miejsce podczas Pucharu Świata w Wengen w Szwajcarii, co pozwoliło na zdobycie czterech punktów do klasyfikacji generalnej. Tym razem do swojego konta może dopisać aż 22 punkty, co jest jednym z największych osiągnięć w jego karierze oraz jednym z lepszych wyników zawodnika z naszego kraju podczas zawodów Pucharu Świata w ostatnich kilku latach.

    Zawodnik teamu TAURON Bachleda Ski był dopiero na 43. miejscu po pokonaniu trasy super giganta, jednak bardzo dobry przejazd slalomu pozwolił mu na awans do pierwszej piętnastki – na 12. miejsce. Do zwycięzcy – Alexisa Pinturaulta stracił 2,14 sek. Drugie miejsce zajął 44. po super gigancie lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Austriak Marcel Hirscher, natomiast trzeci był reprezentant Czech Ondrej Bank.

    Po zawodach Maciej był bardzo zadowolony i skomentował swój występ: „Jechałem dopiero z 68. numerem na super gigancie, więc trasa była już bardzo zniszczona i były spore dziury. W slalomie startowałem wśród zawodników ze światowej czołówki, jechałem od razu za reprezentantem gospodarzy Marcelem Hirscherem, co spowodowało, że atmosfera na trasie była bardzo gorąca. Przy takim dopingu pokonałem trasę na sztywnych nogach. Sandro Viletta – mistrz olimpijski w super kombinacji z Soczi był tylko jedno miejsce przede mną, dlatego z wyniku jestem bardzo zadowolony. W tej chwili wracam do Polski na krótki odpoczynek i ostatni trening przed wylotem do Stanów.”

    Dobre wyniki Bydlińskiego w ostatnich zawodach dają nadzieję na sukcesy Polaka podczas zbliżających się Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim, które odbędą się w Vail i Beaver Creek w USA w pierwszych dwóch tygodniach lutego.

    Więcej informacji odnośnie projektu TAURON Bachleda Ski znaleźć można na stronie internetowej www.tauronbachledaski.pl oraz na facebook.com/TauronBachledaSki.
Autor: Webmaster

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica