Rocznica urodzin "Króla" muzyki pop - Michael Jackson ( 29 .08 ) - 56 lat

Rocznica urodzin "Króla" muzyki pop - Michael Jackson  ( 29 .08 ) - 56 lat
Michael Jackson
Michael Joseph Jackson, Król Popu, jeden z największych i najpopularniejszych wokalistów w historii muzyki, urodził się 29 sierpnia 1958 r. w miasteczku Gary w stanie Indiana.
Karierę muzyczną rozpoczynał jako 7-latek w rodzinnym zespole The Jackson 5. Niedługo potem, w 1971 r., równolegle do pracy z grupą, nagrał swój pierwszy solowy album - "Got to Be There". Przełomem w solowej pracy Jacksona okazała się jednak dopiero jego piąta kompozycja - "Off the Wall" z 1979 r. Krążek sprzedał się w nakładzie przeszło 20 mln egzemplarzy i otworzył Michaelowi drzwi do wielkiej sławy. Jeszcze większy sukces odniósł wydany trzy lata później "Thriller". Płyta, na której znalazły się takie przeboje jak "The Girl is Mine", "Beat It", "Billie Jean" czy tytułowy "Thriller" sprzedała się w liczbie niemal 107 mln egzemplarzy, co zagwarantowało jej (i gwarantuje do dziś) tytuł najlepiej sprzedającego się albumu wszech czasów.

"Thriller" jest ważnym punktem w historii muzyki, nie tylko ze względu na swoją rekordową sprzedaż. Teledyski, jakie Jackson nakręcił do "Billie Jean" czy "Thriller", były rewolucją w podejściu do klipów.
W kolejnych latach Król Popu wydał jeszcze cztery krążki - "Bad" (1987), "Dangerous" (1991), "HIStory" (1995) oraz "Invincible" (2001). W sumie, podczas całej swojej kariery Michael Jackson sprzedał ponad 750 mln egzemplarzy płyt na świecie.

Jacksonowi przypisuje się także wylansowanie skomplikowanych ruchów tanecznych, za jakie uchodziły moonwalk czy robot dance.

W swojej karierze otrzymał 13 nagród Grammy, jedną Grammy Legend Award oraz – pośmiertnie – Grammy Lifetime Achievement Award.

Zmarł 25 czerwca 2009, w wieku 50 lat. Oficjalną przyczyną śmierci jest nagłe zatrzymanie akcji serca.

Materiał  na podstawie  informacji  ZET GOLD 
Poleca : MTV24.tv  / Małopolskie.tv
"MUZYCZNE LATO 2014" ( czerwiec-wrzesień )  MTV24.tv / Music  Media Press  - wydawnictwa fonograficzne - konkursy-listy przebojów - upominki  muzyczne  dla widzów  telewizji  płyty  KAMALIYA  , Izabela Trojanowska  "Nareszcie czuję " płyta promocyjna  z okazji  35-lecia pracy artystycznej .
Wydawca CD - Music  Media PressKomentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica