Rozmowy o Polsce. Antoni Macierewicz na spotkaniu z wyborcami.

Rozmowy o Polsce. Antoni Macierewicz na spotkaniu z wyborcami.
W Pijalni Głównej odbyło się (12 czerwca) spotkanie z min. Antonim Macierewiczem (PiS) w ramach cyklu „Rozmowy o Polsce”.  W dyskusji uczestniczył również poseł na Sejm RP Arkadiusz Mularczyk. 

Min. Antoni Macierewicz, szef zespołu parlamentarnego do spraw wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej najwięcej uwagi poświęcił tej tragedii, jej ocenie oraz skutkom. Stwierdził, że jest ona najbardziej skomplikowaną i rozległą kwestią, z jaką się dotąd spotkał. W sprawie śledztwa smoleńskiego na rządzie Donalda Tuska nie zostawił suchej nitki. Według niego punktem wyjścia i źródłem tragedii była systematyczna, uparta i bezwzględna walka PO z Prezydentem Lechem Kaczyńskim.
  Minister mówił m.in. o uniemożliwianiu tragicznie zmarłemu Prezydentowi RP prowadzenia polityki międzynarodowej, zmierzającej do porozumienia państw i narodów leżących między Odrą a Kaukazem, a także Morzem Bałtyckim a Adriatykiem. Stanowią one olbrzymi potencjał ludnościowy, gospodarczy(energetyczny), terytorialny i dzięki temu mogłyby się one wspierać i współdziałać.
     Kontynuując swój wywód Antoni Macierewicz stwierdził, że w przygotowaniach wyjazdu do Smoleńska Głowy Państwa złamano podstawowe reguły - „Nikt nie pojechał sprawdzić wcześniej lotniska, a Jerzy Miller Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, nie zapewnił Prezydentowi należytego bezpieczeństwa, chociaż ustawowo jest on do tego zobowiązany”. Macierewicz mówił również, iż obowiązkiem kontrolerów lotów jest naprowadzanie pilotów, ponieważ mają oni rozeznanie zarówno co do pogody, jak i innych okoliczności panujących na lotnisku. - Katastrofa nie była skutkiem uderzenia w ziemię, lecz odwrotnie – uderzenie w ziemię było konsekwencją katastrofy. Wiemy to z absolutną pewnością”. Ubolewał też, że nie podjęto natychmiastowej akcji ratunkowej, a karetki na miejsce zdarzenia przyjechały dopiero po 18 minutach. Mówił, że Tusk z Putinem zawarli w sprawie Smoleńska tajny pakt, który oddał śledztwo całkowicie w ręce rosyjskie.
  W spotkaniu głos zabrał również poseł ziemi sądeckiej Arkadiusz Mularczyk, który zarzucił rządowi zawłaszczanie państwa(np. spółki skarbu państwa, media), a także walkę z tradycyjnym modelem rodziny. Z sali padło kilka pytań. Wśród nich znalazł się też zarzut dotyczący tego, że na spotkaniu mówi się wyłącznie o tragedii smoleńskiej, a nie o programie wyborczym PiS. Na co minister Macierewicz odpowiedział - „Sprawa ta jest ważna nie tylko z tego względu, że chodzi o państwo polskie, jego bezpieczeństwo i przywódców. Ale też o to, komu Polacy oddadzą władzę”. Mówca nawiązał też m.in. do nieracjonalnej polityki gospodarczej rządu Tuska, czego przykładem jest kupowanie gazu od Rosji, przy sporych zasobach tego surowca w kraju.

(MK) fot. aut


 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica