Rzymscy legioniści odwiedzą wystawę „Pompeje. Życie i śmierć w cieniu Wezuwiusza”

Rzymscy legioniści odwiedzą wystawę "Pompeje. Życie i śmierć w cieniu Wezuwiusza"
29 lutego (sobota) w godzinach 13:00-16:00 wystawę w Muzeum Archeologicznym w Krakowie odwiedzi grupa pasjonatów ze Stowarzyszenia Pro Antica, która prezentować się będzie w strojach z epoki Cesarstwa Rzymskiego.

Tego dnia, zwiedzając wystawę „Pompeje. Życie i śmierć w cieniu Wezuwiusza”, będzie można spotkać legionistę w pełnym uzbrojeniu oraz kobiety w strojach z I w.n.e. Wydarzenie będzie wspaniałą okazją do rozmów o pasji członków grupy, historii, a także do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Na wystawę oraz prezentację zaprasza serdecznie Muzeum Archeologiczne w Krakowie
*****
Od października ubiegłego roku (05.10.2029) w Muzeum Archeologicznym w Krakowie prezentowana jest niezwykła wystawa przedstawiająca spektakularny materiał wykopaliskowy, związany z największym dramatem czasów rzymskich – tragedią w Pompejach. („Pompeje. Życie i śmierć w cieniu Wezuwiusza”).
Po raz pierwszy w Polsce udostępnione są oryginalne eksponaty z Muzeum Archeologicznego w Neapolu. Zabytki, będące niemymi świadkami katastrofy opowiadają widzom o tajemnicach ówczesnych Pompejów i Cesarstwa Rzymskiego oraz o codziennym życiu jego mieszkańców. Wystawa czynna 7 dni w tygodniu do 22 marca br.
http://ma.krakow.pl/tour/pompeje/
*****
Otwarciu wystawy towarzyszyły pokazy walk gladiatorów w ogrodach Muzeum Archeologicznego w Krakowie w wykonaniu węgierskiej grupy ze Stowarzyszenia Collegium Gladiatorium. Antyczni wojownicy w uzbrojeniu i strojach z epoki Cesarstwa Rzymskiego przeszli także ulicami Starego Miasta.

Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Koordynator Projektów Muzeum Archeologicznego w Krakowie
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica