Sądeccy policjanci oddając krew, uczcili rocznicę niepodległości

Sądeccy policjanci oddając krew, uczcili rocznicę niepodległości
„Nasza krew – Nasza Ojczyzna” – pod takim hasłem odbyła się 21 listopada br. akcja honorowego oddawania krwi w sądeckiej komendzie Policji. W tę ogólnopolską inicjatywę dla uczczenia Święta Niepodległości oprócz funkcjonariuszy włączyli się również pracownicy jednostki i mieszkańcy Sądecczyzny, łącznie oddając ponad 12 litrów tego cennego płynu.

Sądeccy policjanci, którzy stoją na straży praworządności, bezpieczeństwa i porządku publicznego dzisiaj nieśli pomoc potrzebującym, ale w nieco inny sposób niż na co dzień. W sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy naszej jednostce wraz z sądeckim oddziałem terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie zorganizował akcję krwiodawstwa pod hasłem „Nasza krew – Nasza Ojczyzna”. Jest to już 11. edycja tej ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi służb mundurowych dla uczczenia Święta Niepodległości.

W sądeckiej komendzie cennym darem podzieliło się 27 osób – policjantów, pracowników jednostki oraz funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej i mieszkańców Sądecczyzny. Podczas akcji łącznie zebrano 12 litrów 150 mililitrów krwi, która zostanie przekazana dla chorych i ofiar wypadków z terenu województwa małopolskiego.

Organizatorem akcji „Nasza krew – Nasza Ojczyzna” jest Komendant Główny Straży Granicznej natomiast patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Sprawiedliwości, Ministerstwo Zdrowia oraz Sekretarz Stanu – Szef Krajowej Administracji Skarbowej. 11. edycja tej szlachetnej akcji rozpoczęła się 24 października i potrwa do 23 grudnia br. Zachęcamy do dzielenia się cennym darem, jakim jest krew.

Andrzej Gulewicz  MTV24
Źródło: Aneta Izworska
            Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica