Sądeccy policjanci skonfiskowali 220 kg nielegalnego tytoniu. Sprawca naraził Skarb Państwa na stratę blisko ćwierć miliona złotych

Sądeccy policjanci skonfiskowali 220 kg nielegalnego tytoniu. Sprawca naraził Skarb Państwa na stratę blisko ćwierć miliona złotych
Policjanci z Nowego Sącza zatrzymali do kontroli drogowej samochód dostawczy, w którym jak się później okazało były przewożone worki z krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Kierowca i jednocześnie właściciel nielegalnego towaru naraził Skarb Państwa na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w kwocie blisko 250 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu podczas prowadzonej kontroli drogowej na terenie Sądecczyzny zatrzymali jeden z przejeżdżających samochodów dostawczych. Kiedy kontrolowali przestrzeń ładunkową pojazdu zauważyli duże foliowe worki, w których znajdowała się krajanka tytoniu nieoznaczonego polskimi znakami akcyzy. Policjanci zatrzymali mężczyznę i skonfiskowali nielegalny towar.

Okazało się, że zabezpieczona krajanka ważyła 220 kilogramów, a mundurowi ustalili, że sprawca swoim nielegalnym działaniem naraził Skarb Państwa na straty sięgające ponad 244 tysięcy złotych. Na podstawie zgromadzonych materiałów sprawca usłyszał od policjantów zarzut nabywania, przechowywania i przewożenia wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Aneta Izworska
            Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica