Sądecczyzna. Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Sądecczyzna. Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Policjantem jest się nie tylko w służbie, ale również poza nią, co w ostatnim czasie swoją postawą potwierdziło kilku sądeckich funkcjonariuszy. Kolejnym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa starosądeckiego funkcjonariusza, który w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

W poniedziałek 25 maja około godziny 22.00 funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Starym Sączu, wracając po służbie do domu, w Piwnicznej-Zdroju zwrócił uwagę na jadący z naprzeciwka samochód, bez włączonych świateł. W trakcie mijania się pojazdów zauważył również, że opel ma uszkodzony przód, a spod maski wydobywa się dym. Jednak nawet to nie przeszkodziło jego kierowcy pokonywać trasę z nadmierną prędkością.

Z obawy o bezpieczeństwo samego kierowcy, jak i innych uczestników ruchu, funkcjonariusz pojechał za nim, dając mu znaki światłami by się zatrzymał. Kierujący nie reagował, a wręcz przyspieszył, dlatego policjant wyprzedził go i w rejonie stacji kolejowej wybiegł ze swojego samochodu by go zatrzymać. Gdy tylko podszedł wyczuł od niego silną woń alkoholu, dlatego od razu wyjął kluczyki ze stacyjki i powiadomił o zdarzeniu oficera dyżurnego, który skierował na miejsce patrol. Wtedy też zauważył, że pojazd ma rozbitą przednią szybę, uszkodzony błotnik i przednią część pokrywy silnika oraz … w ogóle nie ma reflektorów.

Jak się okazało kierowca tego pojazdu miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, a zatem czujność policjanta i podjęte przez niego działania być może pozwoliły uniknąć tragedii na drodze.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka działającego podobnie jest jednym ze zjawisk, które w znacznym stopniu wpływają na poziom bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego każdą sytuację, kiedy sposób jazdy innego kierującego wzbudza nasze podejrzenie, powinniśmy zgłaszać pod numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do dyżurnego właściwej jednostki Policji.

Przyczynę uszkodzeń samochodu nietrzeźwego kierowcy ustalają teraz policjanci z Piwnicznej-Zdroju.


Andrzej Gulewicz MTV24

Źródło: podkom. Iwona Grzebyk-Dulak
Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica