Sądeckie otwarte na amerykański kapitał.

Sądeckie otwarte na amerykański kapitał.
Na Sądecczyźnie gościł Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych Walter Braunohler, który przyjechał na zaproszenie starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka. Rozmowy dotyczyły m.in.: rozwoju społeczno-gospodarczego oraz potencjału ekonomicznego i turystycznego regionu.

Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych Walter Braunohler rozpoczął służbę dyplomatyczną w Krakowie dwa lata temu. Wcześniej pracował w placówkach dyplomatycznych w Waszyngtonie, Sudanie, Australii, Iraku oraz Tajlandii. Zna j. polski - Bardzo się cieszę, że konsul przyjął moje zaproszenie. Nie był jeszcze na Sądecczyźnie, a przecież to jeden z ważniejszych i piękniejszych regionów Małopolski - mówi starosta Marek Pławiak. – Rozmawialiśmy między innymi o rozwoju społeczno-gospodarczym oraz o potencjale ekonomicznym i turystycznym Ziemi Sądeckiej.
     O doświadczeniach w budowaniu międzynarodowej pozycji na rynku mówili także zaproszeni goście z firmy FAKRO, Wiśniowski i BATIM podkreślając otwartość na współpracę z Amerykanami. Wiceprezydent Wojciech Piech zaprosił Waltera Braunohlera do złożenia wizyty w Nowym Sączu. - Mamy wiele firm, które podbijają rynki Europy Zachodniej, ale też takie, które są otwarte na kapitał amerykański – podkreślił wiceprezydent Wojciech Piech. – Dziękujemy za przyjazd na Sądecczyznę i zapraszamy ponownie. Sądeckie znane jest z ludzi pracowitych i otwartych, którzy dążą do osiągania wyznaczonych celów i biorą sprawy w swoje ręce. Widać to po stopie bezrobocia, która w naszym regionie jest naprawdę niska.
    Konsul zwiedził firmę Wiśniowski - był pod wrażeniem nowoczesnych technologii i jakości produktów. Spotkał się także z szefami Wyższej Szkoły Biznesu – NLU w Nowym Sączu, skąd pojechał do Centrum Szkoleniowo-Rehabilitacyjnego im. Ojca Pio w Stróżach.

Oprac. (MK)  fot. Maria Olszowska
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: zródło Starostwo Powiatu NS

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica