Sławomir Kmak - nowym dyrektorem szpitala.

Sławomir Kmak - nowym dyrektorem szpitala.
Starosta nowosądecki Jan Golonka odwołał z funkcji dyrektora krynickiego szpitala miejskiego Alicję Jarosińską. Główne zarzuty wobec niej dotyczyły modernizacji placówki, krytyce poddano też jej współpracę z pracownikami.

Na miejsce Alicji Jarosińskiej starosta powołał Sławomira Kmaka, dotychczasowego zastępcę dyrektora Kancelarii Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. Zadeklarował on m.in., że porozumie się ze skarżącym szpital byłym wykonawcą inwestycji, a także przywróci dobrą atmosferę w zespole placówki. Nowy szef lecznicy z wykształcenia prawnik, ma doświadczenie w zarządzaniu. Był komisarzem Miasta i Gminy w Piwnicznej. Funkcję dyrektora krynickiego szpitala będzie sprawować do połowy września, kiedy zostanie rozpisany konkurs na to stanowisko.
   23 maja (poniedziałek) rezygnację ze stanowiska zastępcy dyrektora do spraw medycznych złożył dr Artur Wójcik, który powrócił na oddział ginekologiczny jako starszy asystent. Tydzień później Sławomir Kmak funkcję tę powierzył chirurgowi Markowi Lemańskiemu, który w uzdrowiskowej lecznicy pracuje od 2004 roku.
*****
Krynicki szpital jest placówką powiatową, dlatego ostateczny głos w obsadzaniu stanowiska dyrektora należy do Starosty Powiatowego. Obecnie w lecznicy trwa największa od 55 lat modernizacja, dzięki której polepszą się warunki leczenia chorych i pracy personelu. Remont musi się zakończyć do 30 lipca.

(MK) fot. aut. 
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica