Sonbird supportował legendarny KULT w Krynica Źródłem Kultury.

Sonbird supportował legendarny KULT w Krynica Źródłem Kultury.
Młody zespół „Sonbird”, czworo przyjaciół z Żywca, grających gitarowo, pracuje nad nową płytą. Mają się już czym pochwalić bo 14 marca będą na Fryderykach. Dostali nominację jako płyta roku w kategorii rock.  Zespół wystąpił 1 lutego w Krynicy-Zdroju przed formacją "Kult".

Legendarny zespół "KULT" na koncercie „Krynica Źródłem Kultury” zgromadził w Pijalni Głównej tłumy fanów.

- „Każdy koncert Krynica Źródłem kultury poprzedza bardzo ważna część , którą jest support. Supportem innymi słowy jest wsparcie, czyli wsparcie tych którzy stawiają pierwsze kroki na scenie i mają tą odwagę by wystąpić przed gwiazdami. Przed koncertem zespołu "Kult" zaprezentował się zespół "Sonbird", który jest aktualnie wiodącym i topowym zespołem jeżeli chodzi o polski rynek muzyczny. Przed każdym koncertem od pięciu lat mamy te supporty. Mamy już zespoły, które spokojnie niebawem występować będą tutaj w roli gwiazd. To jest bardzo istotnie, że mogą się spotkać z tak dużą publicznością. Samo to, że mogą dotrzeć do wielu ludzi, którzy np. ich nie znają albo się ich nawet nie spodziewają. Jest sytuacją fantastyczną kiedy zespół zdobywa w ten sposób publiczność i jest to również cudowna rozgrzewka dla publiczności, która przychodzi ze swoimi myślami gdzieś dalekimi, bo często przychodzi  na koncert wychodząc się ze swoich domów, ze swoich pensjonatów od swoich rodzin i próbuje skoncentrować się na tym co się będzie działo na scenie. Stąd ta rozgrzewka jest bardzo ważna dla publiczności. Więc starajmy się kultywować tę wielką ideę supportów. Mam nadzieję, że wiele tych zespołów, które publiczność zobaczyła na przestrzeni tych lat, wkrótce będzie można oglądać tutaj w Krynicy jako gwiazdy” - powiedział Jan Malski Agencja Especto.

Rozmowa z muzykami zespołu „Sonbird”.

Cześć. Jesteśmy „Sonbird”, jesteśmy z Żywca. Jesteśmy czwórką przyjaciół. Gramy muzykę gitarową. Zagraliśmy dzisiaj koncert w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju przed zespołem „Kult”. Było świetnie. Dziękujemy za liczną frekwencję. Jeśli chodzi o plany to pracujemy nad płytą ale też chcemy pochwalić się tym, że 14 marca br. będziemy na fryderykach, gdzie dostaliśmy nominację jako płyta roku w kategorii rock. Tak, że serdecznie zapraszamy przed telewizory. Było super, serdecznie pozdrawiamy wszystkich oglądaczy i słuchaczy.

Andrzej Gulewicz  MTV24
Fot. aut.
 
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica