Święto Muszyńskich Ogrodów

Święto  Muszyńskich Ogrodów
W weekendowe dni 6,7 lipca 2019 r. w Muszynie odbyło się wiele wydarzeń takich jak: „Święto Muszyńskich Ogrodów”, „Galicyjskie Spotkania Jazzowe” i wiele imprez towarzyszących tym wydarzeniom. Było bardzo dużo muzyki, były warsztaty ceramiczne, warsztaty archeologiczne, dużo działań animacyjnych dla dzieci i dla młodzieży. Pojawiały się postacie z bajek i legend muszyńskich.

W sobotę w kawiarni „Dworu Starostów” wydarzenie uświetniły Galicyjskie Spotkania Jazzowe. Natomiast w zakątku archeologicznym na terenie ogrodów miały miejsce warsztaty archeologiczne dla dzieci . Z kolei w „Domu Dawnego Rzemiosła” odbyły się warsztaty ceramiczne. Uczestnicy mogli tworzyć ceramikę, zdobioną żywymi kwiatami. Goście mogli zwiedzać „Ogród Baśni i Legend” oraz Ogród Biblijny. Ponadto mieli możliwość próbowania potraw z Ziemi Świętej.

Kolejny dzień obfitował również w różne atrakcje. W „Domu Dawnego Rzemiosła” odbywały się warsztaty ceramiczne pt. „Makowe miseczki” / „Kwiaty z Muszyńskich Ogrodów”. Również w ten dzień można było zwiedzać Ogrody Baśni i Legend, spotkać się oko w oko z ich postaciami. Poza tym, można było wsłuchać muzykę chrześcijańską a w „Dworze Starostów odbył się drugi koncert z okazji „Galicyjskich Spotkań Jazzowych”.

Na zakończenie święta w Pawilonie Muzycznym w „Ogrodach Zmysłów” miał miejsce koncert renomowanego „Zespołu Regionalnego „Muszyniacy”.

Andrzej Gulewicz MTV24
Fot. aut.
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica