TCB Band w Polsce!

TCB Band w Polsce!
 TCB Band na jedynym koncercie w Polsce!
Warszawa 15 stycznia 2018 Godz.20:00
Teatr Palladium


 
       Patrząc hollywoodzką kamerę, w lipcu 1970 roku, Elvis Presley nazwał ich „kręgosłupem całego show”. Ich czyli członków swojej nowej sekcji rytmicznej, z którą zaczął współpracować zaledwie rok wcześniej. James Burton na gitarze wiodącej, Ron Tutt na perkusji, Glen D. Hardin na pianinie, Jerry Scheff na gitarze basowej oraz John Wilkinson na gitarze rytmicznej.
Skład grupy, którą z czasem zaczęto określać mianem TCB Band, pozostawał niemal niezmienny przez siedem lat. Instrumentaliści towarzyszyli Elvisowi zarówno podczas legendarnych koncertów w Las Vegas jak i w trakcie serii występów w nowojorskim Madison Square Garden czy w trakcie historycznego „Aloha From Hawaii” ze stycznia 1973 roku transmitowanego na cały świat za pośrednictwem satelity. 
 
Członkowie TCB Band pełnili także rolę muzyków studyjnych pracując z Elvisem przy jego najważniejszych przebojach z lat siedemdziesiątych w najważniejszych amerykańskich studiach nagraniowych. To ich niezapomniane brzmienie słychać na płytach „He Touched Me” (nagrodzone Grammy Award), gwiazdkowym „Elvis Sings The Wonderful World Of Christmas”, „Good Times” (nagrane w Stax Studio), „Promised Land” (również nagrane w Stax Studio) czy ostatnich longplayach artysty - „From Elvis Presley Blvd. Memphis, Tennessee” i „Moody Blue” zarejestrowanych w posiadłości Elvisa w Graceland, w pokoju zwanym Jungle Room.

James Burton, Glen D. Hardin, Ron Tutt, Jerry Scheff, John Wilkinson przemierzyli z Elvisem Presley'em całe Stany Zjednoczone. W każdym mieście witały ich tłumy fanów a bilety na koncerty rozchodziły się w ciągu kilku godzin. Ani zespół ani Elvis nigdy jednak nie dotarli (wspólnie) do Europy...
W europejskie tournee muzycy ruszyli dopiero po śmierci króla rock'n'rolla i od wielu lat z powodzeniem wypełniają największe europejskie sale. W 2018 roku TCB Band w składzie James Burton, Glen D.Hardin i Ron Tutt po raz pierwszy przyjadą do Polski!!!
 
Pierwszy i jedyny show tej legendarnej grupy odbędzie się już 15 stycznia 2018 roku w Warszawie w Teatrze Palladium o godzinie 20:00

Obok członków grupy TCB Band na scenie wystąpi Terry Blackwood i kwartet The Imperials współpracujący z Elvisem Presley'em od 1966 roku (Terry Blackwood dołączył do grupy rok później). Przeboje króla rock'n'rolla przypomni natomiast charyzmatyczny wokalista Dennis Jale.
 
Bilety na to niepowtarzalne wydarzenie są już w sprzedaży! Wejściówki dostępne są w dwóch wariantach cenowych: 180 PLN oraz 230 PLN (w zależności od miejsc). Zakupu biletów można dokonać w serwisie Eventim oraz na oficjalnej stronie Teatru Palladium.

Ten show po prostu trzeba zobaczyć!Autor: Mariusz Ogiegło
Źródła: www.elvispromisedland.blog.pl

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica