Usłyszał 25 zarzutów za oszukiwanie pracodawcy

Usłyszał 25 zarzutów za oszukiwanie pracodawcy
Pracownik jednego z sądeckich przedsiębiorstw, który był odpowiedzialny za sprzedaż internetową, zamiast numeru konta firmy, do przelewów podawał klientom numery swoich prywatnych rachunków, jak również w przypadku zwrotów towaru klientom podawał w firmie swój rachunek. Tym sposobem oszukał pracodawcę na ponad 35 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał od policjantów 25 zarzutów dot. poszczególnych wyłudzeń.

Policjanci, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej kilka miesięcy temu otrzymali zgłoszenie o oszustwie, do którego doszło w jednym z przedsiębiorstw w Nowym Sączu. W toku realizowanych czynności ustalili, że to pracownik, wykorzystując zaufanie właścicieli, oszukiwał ich. Mężczyzna, który był odpowiedzialny za sprzedaż towarów za pośrednictwem popularnych internetowych portali aukcyjnych, w wystawianych w imieniu przedsiębiorcy fakturach, zamiast numerów rachunków należących do firmy, wpisywał numery swoich prywatnych kont. W efekcie należności za sprzedawane towary wpływały do jego kieszeni.

Jak się okazało, 27-latek oszukiwał właścicieli firmy również w ten sposób, że przedstawiał im fałszywe maile, z których wynikało, że klienci chcą dokonać zwrotu towaru i proszą o przelanie pieniędzy na wskazane w tych mailach rachunki bankowe. Oczywiście, były to w większości wymyślone sytuacje i nieistniejący kontrahenci, a podane w mailach numery kont należały do nieuczciwego pracownika. 27-latek swoim przestępczym procederem spowodował straty sięgające ponad 35 tysięcy złotych.

W toku dochodzenia sądeccy policjanci zebrali materiał dowodowy na podstawie którego przedstawiono podejrzewanemu mężczyźnie łącznie 25 zarzutów oszustwa, a w czerwcu br. prokurator skierował do sądu akt oskarżenia. Za popełnione przestępstwa 27-latkowi grozi mu do 8 lat więzienia. Policjanci odzyskali również część pieniędzy.

Kilka dni temu, do Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu, mł. insp. dra Krzysztofa Dymury wpłynęły podziękowania za podjęte w tej sprawie działania i osobiste zaangażowanie trzech funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. – „Szanowny Panie Komendancie czuję się zobowiązany do napisania pochwały. Pragnę podziękować z całego serca za pomoc, za wszystko co Panowie dla mnie zrobili. Życzę samych takich funkcjonariuszy! – napisał właściciel firmy.


Andrzej Gulewicz MTV 24
Źródło: Aneta Izworska
            Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica