W akcji poboru krwi pozyskano 18 litrów bezcennego leku.

W akcji poboru krwi pozyskano 18 litrów bezcennego leku.
W niedzielę (26 maja) w budynku Państwowej Straży Pożarnej odbyła się siódma edycja akcji „Ognisty Ratownik - Gorąca Krew”. Krew oddało 40 osób, dzięki czemu pozyskano 18 litrów tego bezcennego leku. 

Jest to bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę, że w Krynicy - Zdroju w maju odbyły się już dwie akcje. Krwiodawcy po raz kolejny potwierdzili, że mimo różnych pokus chcą i mogą pomagać potrzebującym. Na wyróżnienie zasługują druhowie z Mochnaczki Niżnej. (12 dawców). Dla wielu było to kolejne wspaniałe doświadczenie płynące z potrzeby serca. - „Oddawanie krwi to szlachetna idea, która pozwala nie tylko ratować inne życie, ale kontrolować także własne zdrowie. Krwiodawca już po pierwszym oddaniu poznaje swoja grupę krwi. Ma także zapewnioną bieżącą kontrolę stanu zdrowia, bo przy każdym oddaniu krwi jest poddawany ogólnemu badaniu lekarskiemu i laboratoryjnym wirusologicznym. - mówi st. aspirant Dariusz Cieśla, prezes klubu "Ognista Kropla".
    Tradycyjnie klub „Ognista kropla” przygotował poczęstunek dla wszystkich dawców w postaci czerwonego barszczu z pasztecikiem. Każdy został też obdarowany czekoladami. Dodatkowo otrzymał etui na komórkę tzw. skarpetkę.
   Akcje poboru krwi organizuje Państwowa Straż Pożarna w Krynicy - Zdroju wraz z nowosądeckim Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Łącznie w czterech akcjach w ramach VII edycji zebrano już 74 litry krwi. Najbliższe pobory  odbędą się: 1 lipca w Muszynie i 26 sierpnia w remizie krynickiej straży.

Małgorzata Karenska

 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica