W Starym Sączu policjanci rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie

W Starym Sączu policjanci rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie
„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ” – takie hasło przyświecało wczorajszej debacie społecznej zorganizowanej przez policjantów w Kinie Sokół w Starym Sączu. Celem spotkania było zacieśnienie współpracy pomiędzy Policją a społecznością lokalną.

8 lipca br. o godzinie 16:00 rozpoczęło się spotkanie, którego gospodarzami byli funkcjonariusze Komisariatu Policji w Starym Sącza na czele z Zastępcą Komendanta, st. asp. Szczepanem Janeckim. Na debatę licznie przybyli mieszkańcy miasta. W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele lokalnego samorządu – Zastępca Burmistrza Starego Sącza Kazimierz Gizicki, Sekretarz Gminy Stary Sącz Daniel Śmierciak oraz radni Rady Miejskiej w Starym Sączu. Obecny był też Radny Województwa Małopolskiego Stanisław Pasoń, a także Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu kom. Bogdan Łęczycki.

Podczas wczorajszej debaty mieszkańcy poruszyli nurtujące ich problemy związane z lokalnym bezpieczeństwem, szczególnie w rejonie parkingu przy dworcu autobusowym, gdzie dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego oraz przepisów porządkowych przez spotykającą się tam młodzież. Uwzględniając oczekiwania i potrzeby mieszkańców, wspólnie zdiagnozowano zagrożenia oraz nakreślono kierunki działań, które mają przyczynić się do poprawy stanu bezpieczeństwa na terenie Starego Sącza. Podczas spotkania policjanci promowali także działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której np. przez telefon komórkowy z dostępem do Internetu można wskazać miejsca, w których zagrożone jest bezpieczeństwo oraz porządek publiczny, a każdy taki sygnał jest weryfikowany przez funkcjonariuszy.

Za kilka miesięcy zostanie zorganizowana kolejna debata, tym razem ewaluacyjna, podczas której będzie podsumowany stan realizacji wniosków i postulatów, które wczoraj wspólnie wypracowano.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Aneta Izworska
            Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica