Weekendowe działania sądeckiej drogówki

Weekendowe działania sądeckiej drogówki
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu od 23 do 25 lipca br. prowadzili na terenie Sądecczyzny działania kontrolne pojazdów, których kierowcy poprzez brawurową jazdę łamią przepisy ruchu drogowego.

W czasie tych działań, prowadzonych głównie w godzinach wieczorno-nocnych, funkcjonariusze skontrolowali 112 pojazdów. Policjanci wzięli pod lupę m.in. kierowców poruszających się po obwodnicach Nowego i Starego Sącza. Kontrolowali również kierowców na wielkopowierzchniowych parkingach: m.in. przy rondzie Solidarności (tzw. „JOJO”), PARK&RIDE w Starym Sączu, a także przy galeriach handlowych.

W czasie działań funkcjonariusze ujawnili 107 wykroczeń i wystawili 86 mandatów za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym (głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe manewry, zły stan techniczny pojazdu i inne, np. brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, rozmowę przez telefon w trakcie prowadzenia pojazdu). Policjanci zatrzymali również 7 dowodów rejestracyjnych w głównej mierze za zły stan techniczny. W jednym przypadku z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Działania kontrolne sądeckiej drogówki miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Sądecczyzny poprzez ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. Przeprowadzona akcja była wyjściem naprzeciw oczekiwaniom społecznym oraz odpowiedzią na sygnały docierające do sądeckich policjantów ze strony mieszkańców, oraz na informacje nanoszone na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Takie działania będą powtarzane przez sądeckich policjantów cyklicznie.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: kom. Justyna Basiaga
            Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica