Wiesław Piksa – nominowany do tytułu Osobowość 2016 Gazety Krakowskiej.

Wiesław Piksa – nominowany do tytułu Osobowość 2016 Gazety Krakowskiej.
Wiesław Piksa, pomysłodawca, założyciel i szef MTV24 (wcześniej TV Krynica) został nominowany do tytułu Osobowość 2016 ”Gazety Krakowskiej” w kategorii Biznes. Głosowanie trwa do piątku, 10 lutego do godz. 21.

Po raz 25. Gazeta Krakowska przyzna tytuły Człowieka Roku. Kapituła docenia postaci, które osiągnęły sukcesy i znacząco zasłużyły się dla swoich lokalnych społeczności w różnych dziedzinach. Zostaną im przyznane tytuły Osobowości Roku 2016. - "Chcemy uhonorować osoby zaangażowane w życie swoich społeczności, przyczyniające się do ich rozwoju, lokalnych bohaterów, na co dzień szerzej nieznanych" - mówi Wojciech Harpula, redaktor naczelny „Gazety Krakowskiej”. – "Kandydatów do tytułu Osobowość Roku nominowali nasi dziennikarze, którzy codziennie opisują życie i problemy mieszkańców regionu". 
  Tytuły Osobowość Roku zostaną przyznane po raz pierwszy, w czterech kategoriach: działalność społeczna i charytatywna, kultura, samorząd i społeczeństwo lokalne oraz biznes. Czytelnicy wybiorą laureatów w Krakowie, Nowym Sączu, Tarnowie oraz w każdym z 19 powiatów województwa małopolskiego.
   Wiesław Piksa jest pomysłodawcą, założycielem i szefem MTV24 (wcześniej TV Krynica), która promuje miasto i region, przedstawia je z jak najlepszej strony. Stanowi cenne źródło informacji o Sądecczyźnie. Jej celem jest ukazywanie walorów regionu, jest wolna od przemocy i negatywnej walki politycznej. Idea telewizji opiera się na zasadzie wolontariatu.
   Wiesława Piksę interesuje historia regionu i ludzie, którzy ją tworzą. Tą wiedzą pragnie podzielić się z telewidzami. Historią regionu zainteresował go ojciec, który znał mnóstwo przekazów ustnych i legend, opowiadanych przez starców we wsiach powiatu nowosądeckiego. Zauważa, że im bardziej człowiek wkracza w dorosłość, tym bardziej interesuje go to, skąd pochodzi. Zapytany, za co kocha swoje miasto przyznaje, że przede wszystkim za przepiękne krajobrazy i specyficzną atmosferę. Tutaj każdy zna każdego, wie co mu jest potrzebne. To urok małych miast. Przebywał kilka lat za granicą, ale silny impuls spowodował, że wrócił. Bo tu jest jego dom, a człowiek najpełniej realizuje siebie w rodzinnych stronach..
    Podczas Gali Krakowskiej Wiesław Piksa wyróżniony został przez Wojewodę Małopolskiego certyfikatem Solidny Partner & Harfa – dla młodych, rozwijających się mediów i artystów. (Kraków, wrzesień 2011). Nagroda przyznana została przez kapitułę Światowego Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej, a patronuje jej bł. Jan Paweł II.
     Na Wiesława Piksę prosimy głosować wysyłając SMS pod nr 72 355 o treści OKB. 16. (koszt. 2.46 zł z VAT). 

(MK). 


 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: własne, Gazeta Krakowska.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica