Wykład prof. Jarosława Wołkonowski o polityce historycznej Litwy.

Wykład prof. Jarosława Wołkonowski o polityce historycznej Litwy.
Centrum Edukacyjne IPN "Przystanek Historia" w Krakowie zaprasza w poniedziałek 20 listopada o godz. 18.00 na wykład prof. Jarosława Wołkonowskiego poświęcony polityce historycznej współczesnej Litwy. Wykład odbędzie się w siedzibie "Przystanku Historia" w Krakowie ul. Dunajewskiego 8 (róg ul. Garbarskiej).

Jarosław Wołkonowski jest doktorem habilitowanym w zakresie nauk o polityce, profesorem Uniwersytetu w Białymstoku, wykładowcą akademickim. Urodził się w roku 1956 roku we wsi Gudele w rejonie wileńskim. W latach 1974-1979 studiował fizykę na Uniwersytecie Wileńskim. W roku 1995 w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego pod kierunkiem prof. K. Przybysza napisał i obronił pracę doktorską na temat „Okręg Wileński Związku Walki Zbrojnej – Armii Krajowej w latach 1939-1945”. W latach 1995-98 pełnił obowiązki zastępcy redaktora naczelnego dziennika „Kurier Wileński”, w latach 1998-2005 pracował początkowo jako adiunkt a następnie jako p.o. docenta na Universitas Studiorum Polona Vilnensis. Od 2006 roku pracuje na Uniwersytecie w Białymstoku na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Jest autorem monografii "Okręg Wileński Związku Walki Zbrojnej – Armii Krajowej w latach 1939-1945" oraz dzieła "Stosunki polsko-żydowskie w Wilnie i na Wileńszczyźnie w latach 1919-1939".
W 2005 roku w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk obronił pracę habilitacyjną na temat stosunków polsko-żydowskich w Wilnie i na Wileńszczyźnie w latach 1919-1939. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów naukowych i popularno-naukowych na temat polskiego podziemia wileńskiego w czasie II wojny światowej oraz stosunków polsko-żydowskich na Wileńszczyźnie w okresie międzywojennym.

MTV 24
Źródło : Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie
 
Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica