Zainwestuj w siebie! Propozycja dla osób 60 plus.

Zainwestuj w siebie! Propozycja dla osób 60 plus.
 „ Wielokrotnie deklarowałem chęć podjęcia inicjatywy, mającej na celu aktywizację osób na emeryturze. Chodzi o to, aby czuły się one w Krynicy potrzebne i nadal pracowały na rzecz społeczności lokalnej oraz swoich środowisk - mówił burmistrz Dariusz Reśko (2 grudnia) w Gminnym Centrum Integracji Społecznej.

Pierwsze spotkanie seniorów z cyklu „Zainwestuj w siebie” wypłynęło od przewodniczącej RM Małgorzaty Półchłopek, która - chociaż odeszła na emeryturę - nadal jest bardzo aktywna. Burmistrz wyraził zamiar utworzenia w uzdrowisku instytucji, która zachęciłaby do aktywności seniorów. Inicjatywę tę poparła Wiesława Borczyk, prezes Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz prezes Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wygłosiła ona referat „Znaczenie edukacji ustawicznej osób starszych”, w którym podkreśliła znaczenie uczelni przeznaczonych dla osób starszych. Mogą w nich rozwijać swoją aktywność, zdobywać wiedzę z rozmaitych dziedzin życia.
  Natomiast Bożena Zglińska, dyrektor Centrum Aktywności Seniora w Gdyni opowiadała o swoich doświadczeniach w pracy z seniorami. Mówiła o różnych formach aktywizacji, w tym kursach komputerowych, zajęciach kulturalnych i sportowych. Na zakończenie prof. Kazimierz Wiech z Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja wygłosił wykład „Kolorowy świat motyli”, który stał się zaproszeniem do kolejnych spotkań.

Małgorzata Kareńska


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica