Zaprezentowano koncepcję architektoniczną Aquaparku.

Zaprezentowano koncepcję architektoniczną Aquaparku.
W sąsiedztwie Miejskiego Ośrodka Sportów i Rekreacji oraz kortów tenisowych, przy ul. Park Sportowy powstanie krynicki Aquapark. Rozpoczęcie budowy obiektu zaplanowano w 2018 roku.
 
Pracownia architektoniczna Pawła Tiepłowa zaprezentowała wstępną koncepcję krynickiego Aquaparku. Obiekt zbudowany zostanie na terenach gminnych, przeznaczonych na ten cel w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.
    W skład części krytej wejdą baseny sportowy i rekreacyjne, miejsca zabaw dla dzieci, zjeżdżalnie wodne oraz strefa SPA. Pod względem funkcjonalnym i architektonicznym, obiekt będzie przygotowany do rozbudowy o część zewnętrzną z odkrytymi basenami, boiskiem sportowym oraz siłownią. Rozwiązania komunikacyjne zapewniają ponad 138 miejsc postojowych dla samochodów osobowych oraz wydzielone miejsca dla autokarów.
   Zgodnie z koncepcją architektoniczną, budynek swoim kształtem nawiąże do górzystego otoczenia. Głównym założeniem jest podział na 3 dominujące strefy (pływalnia rekreacyjna, pływalnia sportowa, strefa wejściowa), mające bezpośrednie przełożenie na tektonikę projektowanej bryły.  Każdy z elementów posiada inną geometrię dachu, tworząc pozornie nieregularny układ korespondujący swoim kształtem z górzystym otoczeniem.
   Aktualnie trwają dalsze prace związane z uszczegółowieniem rozwiązań funkcjonalnych i stosowanych technologii oraz przygotowaniem projektów budowlanych i wykonawczych. Zakończenie prac projektowych jest zaplanowane na koniec 2017 roku, a rozpoczęcie budowy obiektu w przyszłym roku.
*****
Pracownia architektoniczna architekta Pawła Tiepłowa istnieje od 2000 roku. Głównym zakresem działalności pracowni jest projektowanie obiektów użyteczności publicznej, w tym krytych pływalni, aquaparków i hal sportowych. Firma w swoim projektowym dorobku posiada m. in rozbudowę Term w Uniejowie, Basen Olimpijski w Lublinie, Aquapark w Ustroniu Morskim czy pływalnię miejską w Morągu.

oprac. (MK) Foto: Paweł Tiepłow – Pracownia Projektowa
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica