Złote Herby Krynicy - Zdroju dla Dominiki Grzesiak i Mariana Różana.

Złote Herby Krynicy - Zdroju dla Dominiki Grzesiak i Mariana Różana.
Dominika Grzesiak i Marian Różana zostali wczoraj (27 listopada) odznaczeni „Złotymi Herbami Krynicy - Zdroju”. Wyróżnienia wieloletnim działaczom społecznym, zasłużonym dla turystyki, a także miasta i gminy wręczył burmistrz Dariusz Reśko.

Uzasadnienie wniosków o nadanie "Złotego Herbu" odczytał radny Dawid Sobiesiak. Dominika Grzesiak od 1978 roku jest aktywną i zasłużoną działaczką turystyczną, organizatorem licznych imprez, rajdów, wycieczek dla wczasowiczów i kuracjuszy odwiedzających uzdrowisko. Za swoją działalność społeczną wielokrotnie odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Honorową Odznaką PTTK oraz Medalem Zwycięstwa i Wolności. Prowadzi społecznie bogatą kronikę krynickiego oddziału PTTK. Uczestnicy w konkursach i wystawach Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego, promując tym samym gminę.
     Natomiast Marian Różana od samego początku swojej przynależności do PTTK, jest jednym z najbardziej aktywnych działaczy i przewodników tej organizacji. Na przełomie lat 80 i 90 XX wieku stał na czele Komisji Turystyki Górskiej oddziału PTTK, która koordynowała całokształt prac znakarskich szlaków. Dbał o ich estetyczny wygląd, jak również bezpieczeństwo poruszających się po nich turystów. Współuczestniczył w organizacji kilkuset wycieczek pieszych i autokarowych, głownie dla mieszkańców miasta i gminy. W 1988 roku był jednym z inicjatorów i uczestników pierwszego Sylwestrowego Spotkania Ludzi Gór na Jaworzynie Krynickiej. Przy organizowaniu kolejnych – uczestniczył jako wolontariusz. Obecnie jest społecznym działaczem oddziału, pełni też funkcję przewodniczącego koła terenowego w Krynicy – Zdroju.

Małgorzata Kareńska


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica