Zwycięzcy plebiscytu „Policjant Roku Małopolski 2017”

Zwycięzcy plebiscytu "Policjant Roku Małopolski 2017"
Starszy posterunkowy Jacek Łukasik został Policjantem Roku 2017 w Małopolsce, zaś młodszy aspirant Józef Zarabski - wyróżniony w tym plebiscycie. Laureatom pogratulował mł. asp. Jarosław Tokarczyk, Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu.
 
W plebiscycie zorganizowanym przez „Gazetę Krakowską” i Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie zwyciężył starszy posterunkowy Jacek Łukasik, który zdobył 2263 głosów. Tym samym został Policjantem Roku 2017 w Małopolsce. W pierwszej piątce laureatów uplasował się młodszy aspirant Józef Zarabski (1009 głosów). Sukces sądeckich policjantów jest tym większy, że w plebiscycie brało udział ponad stu funkcjonariuszy.
Kilka faktów z zawodowego życia laureatów plebiscytu:
    St. post. Jacek Łukasik pełni służbę w Referacie Patrolowo - Interwencyjnym Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Tak mówi o sobie: Dzięki pracy na ulicy, wśród ludzi, nauczyłem się, że do wszystkiego należy podchodzić spokojnie i panować nad emocjami, pomimo trudu i nieznanego co przyniesie kolejny dzień. Niejednokrotnie będąc jako pierwszy na miejscu zdarzenia, spotykam się z tragedią konkretnej osoby i wtedy staram się znaleźć rozwiązanie, a przede wszystkim pomóc, ponieważ główną zasadą mojej codziennej pracy jest służba i pomoc obywatelom.
    Mł. asp. Józef Zarabski jest policjantem z dziesięcioletnim stażem służby. Pracuje na stanowisku kontrolera ruchu drogowego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, realizuje zadania  z tym związane. (kontrola ruchu drogowego, eliminowanie przestępstw i wykroczeń). Cechuje go wysoka kultura osobista.  W swoim środowisku cieszy się bardzo dobrą opinią. Jest postrzegany jako osoba chętnie świadcząca pomoc innym. Posiada umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, co przydaje mu się w pełnieniu służby. 

(MK). fot. KM Poliscji NS

 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica