Złoty Smok Przedsiębiorczości MTV24.TV : Projektant i twórca marki Paweł Węgrzyn-fashion.

Złoty Smok Przedsiębiorczości MTV24.TV : Projektant i twórca marki Paweł Węgrzyn-fashion.
Paweł Węgrzyn

Złoty Smok Przedsiębiorczości telewizji MTV24.TV 2019 , w tym roku przypada projektantowi i twórcy marki Paweł Węgrzyn-fashion. Statuetkę naszej telewizji Paweł Węgrzyn otrzyma specjalną 10 lat MTV24.TV i nadanie tytułu "Najlepszego Projektanta Roku 2019" wg widzów i kapituły redakcyjnej .

Serdecznie Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w kraju i za granicami . Dzięki projektom Pawła Węgrzyna czujemy się na światowym "TOP MODOWYM" podium .

Dr Paweł Węgrzyn , nagrodzony przez MTV24.TV

Z wykształcenia farmakolog kliniczny i marketingowiec, absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Ekonomii i Administracji w Kielcach.

 

 Od wielu lat związany z medycyną i farmacją m.in. jako propagator bezpiecznej i skutecznej farmakoterapii, wykładowca i członek Polskiego Towarzystwa Farmakologii Klinicznej i Terapii. Równocześnie czołowy polski projektant mody, finalista Konkursu na najlepszego projektanta mody 2019 „Polish Fashion Anatomy” oraz ekspert mody, juror konkursów na najlepszą modelkę i modela m.in. World Fresh Faces, fashionista,

 

 Przewodniczący Kapituły jurorskiej Europejskiego Konkursu Akademii Sztuk Pięknych „Art. Fashion Designer”, konkursu wybierającego najlepszego projektanta mody Haute Couture, projektant i twórca marki Paweł Węgrzyn-fashion. Za dotychczasowe artystyczno-naukowe osiągnięcia nagrodzony Ex Librisem dedykowanym jego imieniu wykonanym przez znanego polskiego Ex Librisionistę Krzysztofa Kmiecia.

  Paweł na swoim koncie wiele polskich i zagranicznych pokazów mody, fashion week-ów także na zaproszenia zagranicznych Konsulatów Generalnych m.in. ostatnio Konsula Generalnego Białorusi.


W 2005 r. został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Marketingowy Wizjoner Roku – Marketer 2005”, w którym brali udział marketingowcy wszystkich branży a w 2016 zdobył w Berlinie międzynarodową marketingową nagrodę Marketing Excellence Award 2016.

Chętnie dołącza się do ogólnopolskich akcji charytatywnych m.in. Rak and Roll, zbierających pieniądze na leczenie chorych.

Poza medycyną, farmakologią i marketingiem, pasjonuje się także aktorstwem. Od wielu lat należy do kilku agencji aktorskich i zagrał pierwszoplanowe role: "Znajomi", scen.M.Zasowski, reż. A.Luboń, 2006; "Nie ufaj kobiecie", scen.K.Śliwińska-Kłosowicz, reż. J.Januszyk, 2008; "Miłosny trójkąt", scen.M.Patryarcha, reż. J.Januszyk, 2008; "Zauroczenie", scen.A.Kwaśny, reż. R.Kosecki, 2010 oraz statystowanie i epizody w dużych produkcjach kinowych( m.in."Katyń", komedia romantyczna"7 rzeczy" ) a także grywanie w polskich i zagranicznych reklamach telewizyjnych

Projektowaniem odzieży zajmuje się już od wielu lat co jest poniekąd jego obciążeniem genetycznym.
Pradziadkowie Dobrowolscy przez wiele lat będąc pedagogami prowadzili własną dużą i certyfikowaną pracownię krawiecką połączoną ze Szkołą Czeladniczą specjalizującą się w krawiectwie męskim.

 

Babcia Józefa Dobrowolska uzyskując w 1938 roku dyplom projektowania, kroju i szycia certyfikowaną przez Paryską Akademię Mody założyła własną Prywatna Szkołę Projektowania, Kroju i Szycia. Prowadziła ją później razem z mężem Stanisławem z zawodu artystą muzykiem i dyrygentem aż do czasu nastania komunizmu (z przerwą w okresie wojennym). Zasiadała także w wielu komisjach egzaminacyjnych kroju i szycia. Jego siostra Edyta przez kilka lat była modelką współpracującą z Ogólnopolskim Festiwalem Sztuka i Moda oraz Jerzym Antkowiakiem i Modą Polską.

Kilka lat temu podjął decyzję, żeby specjalizować się tylko w projektowaniu odzieży męskiej a głównie garniturów i marynarek.

W swoich kolekcjachPaweł  stara się pokazać innowacyjne podejście do męskiej klasyki i w pewien sposób łamać obowiązujące dotąd konwencje.

Zdecydowanym znakiem rozpoznawczym marki Paweł Węgrzyn-fashion jest asymetria w marynarkach, zresztą niektóre wzory zostały opatentowane. Rozwiązania konstrukcyjne garniturów i dość odważne formy jakie proponuje znajdują bardzo wielu miłośników, w tym wielu znanych nazwisk z mediów i telewizji zwłaszcza na zachodzie Europy ale ostatnio od kilku lat także w Polsce.

 

 Od ostatniego roku poszerzył portfolio swoich projektów o odzież damską, kapelusze a wkrótce także o własne projekty butów.

Brand Paweł Węgrzyn – fashion jest na dobrej drodze zostanie znaną europejską marką.


Opracował : MTV24.TV  ( 2019 ) 

Autor: ik. tv

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica